چین CPhI به سوی تعاملی بزرگ‌؛ الماس ایران‌فارما در

دبیرخانه نمایشگاه ایران فارما 2017 با حضور در بزرگترین نمایشگاه دارویی جهان- CPhI چین- توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. به گزارش دبیرخانه دائمی ایران‌فارما- مستقر در سالن‌های ماشین‌آلات و مواد اولیه نمایشگاه - بازخوردها حاکی از استقبال بی‌سابقه شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، از ایران‌فارما 2017 است.

لیروی زو، مدیرعامل شرکت تجهیزات دارویی روتک یکی از حاضران در CPhI بود. او با تقدیر از بهبود بخش دارویی اقتصاد ایران گفت که مجموعه آن‌ها مشتاق است تا سهم بزرگتری در اقتصاد داروی ایران به دست بیاورد. او همچنین اضافه کرد که شرکت روتک در صدد احداث یک خط تولید در ایران، طی 2-3 سال آینده است.

او با عنوان کردن اسامی شرکت‌های بزرگ دارویی ایران به عنوان مشتریان و شرکای خود، و اشاره به ظرفیت‌های نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران‌فارما)، افزود:‌ ایران‌فارما محملی مناسب برای معرفی شرکت و محصولات‌مان به صنایع دارویی ایران است. ایران‌فارما صرفاً‌ یک نمایشگاه نیست، پلی ارتباطی است برای تامین‌کنندگان قدرتمند تا بتوانند در بازار ایران حضور داشته باشند.

همچنین به گفته یکی از مدیران بازاریابی حاضر در نمایشگاه CPhI، بازار داروی ایران در حال حاضر یکی از پرظرفیت‌ترین و امیدوارکننده‌ترین بازارهای دارویی جهان است. عملکرد ایران در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به عنوان عملکردی مثال‌زدنی و فراتر از عملکرد کشورهای منطقه شناخته می‌شود.

اعضای دبیرخانه مستقر ایران‌فارما در CPhI، از بیش از 400 غرفه شرکت‌های حاضر در شانگهای دیدن کردند. از میان این 400 شرکت، تعداد بسیاری به عنوان بازدیدکننده در سایت نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند و در حال برنامه‌ریزی برای بازدید ماه سپتامبر خود از تهران هستند. تعدادی دیگر غرفه‌های خود را رزرو کرده‌ و مشتاق حضور در این نمایشگاه هستند تا سهمی در بزرگترین رویداد دارویی منطقه خاورمیانه و شمال افریقا داشته باشند. شرکت‌های دیگری هم با ابراز خوشحالی از افزایش فضای نمایشگاهی ایران‌‌فارما، اعلام کردند که طی چند روز آینده با دفتر مرکزی نمایشگاه در تهران برای رزرو غرفه در تماس خواهند بود.

تعدادی از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه ایران فارما 2017، نخستین گام‌های خود را در بازار داروی ایران برمی‌دارند و با ماه‌ها تحقیق بازار و ارزیابی، برای قدم‌های بعدی برنامه‌ریزی می‌کنند. یکی دیگر از اهداف این شرکت‌ها، آشنایی و همکاری با شرکت‌های ایرانی برای استفاده از راهنمایی‌ها و بازخوردها و طراحی استراتژی بازاریابی خودشان است.

محمدحسین مروتی، مدیرعامل شرکت آروین پژوهان نور که نماینده انحصاری محصولات روتک در ایران است نیز در این نمایشگاه حضور داشت. وی با اشاره به حضور این شرکت در تمام ادوار نمایشگاه گفت:‌ دیدگاه مجموعه ما به نمایشگاه ایران فارما، دیدگاهی استراتژیک است. توجه اصلی ما در این نمایشگاه به اهداف بلندمدت بوده و بر بازخوردهای مثبت حاصل شده از این نمایشگاه استوار است.

وی در پایان با تشکر از مدیران ایران‌فارما، ابراز امیدواری کرد که نمایشگاه امسال-2017- حتی بهتر از سال گذشته برگزار می‌شود و با حضور شرکت‌ها و رقبای جدید، زمینه چالش‌های مثبت را در بازار ایران فراهم می‌آورد.

بازخوردهای بسیار خوبِ چند ماه گذشته، اشتیاقِ مشاهده‌شده در اولین روز نمایشگاه سی‌پی‌اچ‌آی و آمار و ارقامِ گزارش شده از دبیرخانه دائمی ایران‌فارما، همگی نوید برگزاری نمایشگاهی بسیار قدرتمندتر در شهریور 96 را می‌دهند. سومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته(ایران‌فارما 2017) از 21 تا 23 شهریور در مصلای بزرگ تهران برگزار خواهد شد.

11

3333