دبیر اجرایی دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی – دانشگاهی و اولین نمایشگاه رسانه های سلامت محور: نمایشگاه کتاب ایران فارما 2017 در حد نمایشگاه بین‌المللی کتاب است

نمایشگاه   کتاب ایران فارما 2017 در حد نمایشگاه بین‌المللی کتاب است.

DSC 1389

وی افزود: مخاطبان اصلی نمایشگاه ایران فارما دانشجویان و متخصصان حوزه دارو و صنعت داروسازی هستند. بحث مهم ما حضور این افراد است که به غیر از فضای نمایشگاهی، برنامه‌هایی مانند سرای قلم و کافه کتاب برای آنها در نظر گرفته شده است و رویدادهای مختلفی برای این بخش نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

راستین ضمن توضیح نحوه دانشجویان و سایران در نمایشگاه ایران فارما 2017، بیان کرد: کسانی که می‌خواهند از نمایشگاه بازدید کنند می‌توانند از طریق سامانه ثبت نام ربات نمایشگاه ایران فارما به آدرس Iphexpo_bot اقدام کرده و از کلیه اطلاعات، برنامه‌ها، جداول و کارگاه‌ها با خبر شوند.

دبیر اجرایی دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی دانشگاهی و اولین نمایشگاه رسانه های سلامت محور همچنین افزود : یک سامانه ترابری طراحی شده تا در دانشکده علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و دانشگاه‌های دیگر که اگر اعلام آمادگی کنند دانشجویان در گروه‌های 40 نفری از طریق اتوبوس در 3 الی 4 نوبت از دانشگاه به مصلی منتقل می‌شوند و پکیج‌های مخصوص آموزشی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

راستین گفت:  همچنین بعضی از بیمارستان‌ها درخواست کردند تا تور ویژه‌ای برای پزشکان و متخصصان خود برای بازدید از نمایشگاه‌های ایران فارما، کتاب و رسانه‌های در نظر گرفته شود. نمایشگاه ایران فارما تأیید شده در حد نمایشگاه بین‌المللی کتاب است و کمتر نمایشگاهی است که دارای این certificate‌ باشد. نظارت عالی وزارت ارشاد در خصوص کتاب‌ها دارد کتاب‌هایی در نمایشگاه باشد که حتماً خود ناشر آن را نشر کرده باشد و توزیع آن به صورت کپی_ رایت و ثبت شده باشد بسیار مهم است.

وی با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه رسانه های سلامت محور بیان کرد : رسانه‌های حوزه سلامت محور اولین بار است که در یک مکان گرد هم جمع می‌شوند و شبکه‌های سلامت و دیگر شبکه‌های اطلاع رسانی سلامت حضور خواهند داشت. سیاست دولت حول محور گسترش بحث سلامت محوری از یک رسانه یکپارچه تبعیت نمی‌کند و ما امیدواریم به یک همکاری متقابل و مشترک بین تولیدکنندگان و رسانه2ها برسیم. به لحاظ آماری 80 درصد به فضای نمایشگاه دارویی و 120 درصد به فضای نمایشگاه کتاب اضافه شده است که از لحاظ رشد کمی قابل قبول است.