دبیر اجرایی دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی – دانشگاهی و اولین نمایشگاه رسانه های سلامت محور: نمایشگاه کتاب ایران فارما 2017 در حد نمایشگاه بین‌المللی کتاب است

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ایران فارما 2017، شادمهر راستین در نشست خبری که روز یکشنبه 22 مرداد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری شد، بیان کرد: می‌توان بدون اغراق گفت که ایران فارما تنها نمایشگاهی است که در سطح بین‌المللی با ویژگی تخصصی از همراهی نمایشگاه کتاب با این حجم از ناشران و این حجم از رسانه برخوردار می‌شود.در نمایشگاهی مانند فرانکفورت، تنها 5 ناشر تخصصی این حوزه حضور داشتند، این در حالی است که در نمایشگاه ایران فارما امسال بیش از 50 درصد ناشران فعال کتاب های تخصصی علوم پزشکی و دارویی حضور دارند.

وی افزود: مخاطبان اصلی نمایشگاه ایران فارما دانشجویان و متخصصان حوزه دارو و صنعت داروسازی هستند. بحث مهم ما حضور این افراد است که به غیر از فضای نمایشگاهی، برنامه‌هایی مانند سرای قلم و کافه کتاب برای آنها در نظر گرفته شده است و رویدادهای مختلفی برای این بخش نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

راستین ضمن توضیح نحوه دانشجویان و سایران در نمایشگاه ایران فارما 2017، بیان کرد: کسانی که می‌خواهند از نمایشگاه بازدید کنند می‌توانند از طریق سامانه ثبت نام ربات نمایشگاه ایران فارما به آدرس Iphexpo_bot اقدام کرده و از کلیه اطلاعات، برنامه‌ها، جداول و کارگاه‌ها با خبر شوند.

دبیر اجرایی دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی دانشگاهی و اولین نمایشگاه رسانه های سلامت محور همچنین افزود : یک سامانه ترابری طراحی شده تا در دانشکده علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و دانشگاه‌های دیگر که اگر اعلام آمادگی کنند دانشجویان در گروه‌های 40 نفری از طریق اتوبوس در 3 الی 4 نوبت از دانشگاه به مصلی منتقل می‌شوند و پکیج‌های مخصوص آموزشی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

راستین گفت:  همچنین بعضی از بیمارستان‌ها درخواست کردند تا تور ویژه‌ای برای پزشکان و متخصصان خود برای بازدید از نمایشگاه‌های ایران فارما، کتاب و رسانه‌های در نظر گرفته شود. نمایشگاه ایران فارما تأیید شده در حد نمایشگاه بین‌المللی کتاب است و کمتر نمایشگاهی است که دارای این certificate‌ باشد. نظارت عالی وزارت ارشاد در خصوص کتاب‌ها دارد کتاب‌هایی در نمایشگاه باشد که حتماً خود ناشر آن را نشر کرده باشد و توزیع آن به صورت کپی_ رایت و ثبت شده باشد بسیار مهم است.

وی با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه رسانه های سلامت محور بیان کرد : رسانه‌های حوزه سلامت محور اولین بار است که در یک مکان گرد هم جمع می‌شوند و شبکه‌های سلامت و دیگر شبکه‌های اطلاع رسانی سلامت حضور خواهند داشت. سیاست دولت حول محور گسترش بحث سلامت محوری از یک رسانه یکپارچه تبعیت نمی‌کند و ما امیدواریم به یک همکاری متقابل و مشترک بین تولیدکنندگان و رسانه2ها برسیم. به لحاظ آماری 80 درصد به فضای نمایشگاه دارویی و 120 درصد به فضای نمایشگاه کتاب اضافه شده است که از لحاظ رشد کمی قابل قبول است.