همزمان با برگزاری دومین نمایشگاه کتاب های علوم دارویی، پزشکی – دانشگاهی صورت می‌گیرد: اختصاص یک میلیارد ریال یارانه بن کتاب برای کتاب های حوزه علوم پزشکی

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی –دانشگاهی در نشست خبری این نمایشگاه اظهار کرد: 1 میلیارد ریال یارانه بن کتاب برای کتاب های حوزه علوم پزشکی در نظر گرفته شده است.

DSC 1359

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ایران فارما 2017، نشست خبری دومین نمایشگاه کتاب های علوم دارویی، پزشکی –دانشگاهی یکشنبه 22 مرداد با حضور نیکنام حسین پور مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر مهرشاد کاظمی رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، دکتر عباس کبریایی رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و شادمهر راستین دبیر اجرایی همایش برگزار شد.

حسین پو با اشاره به سیاست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت از نمایشگاه های کتاب، گفت: فعالیت هایی که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رخ می دهد، به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی است که نمایشگاه های تخصصی ازجمله مهم ترین آن محسوب می شود و در این حداقل 4 سال مهم ترین اقدام تعامل با حوزه نشر از طریق اتحادیه و انجمن های ناشران بوده است.

وی در ادامه افزود: کتاب های حوزه علوم پزشکی نیاز به آپدیت و به روز رسانی مداوم است تا دانشجویان به اطلاعات روز دنیا دسترسی بیابند. مبلغ یارانه ای که توسط معاونت فرهنگی به این منظور اختصاص یافته است، نزدیک به 1 میلیارد ریال است که دانشجویان حوزه علوم پزشکی، دکترا و دکترای تخصصی و داروسازی می توانند تا سقف 300 هزار تومان بن کتاب در محیط نمایشگاه دریافت کنند که از این مبلغ، 30 درصد توسط معاونت فرهنگی پرداخت می شود و دانشجو با پرداخت مبلغ 210 هزار تومان، یک کارت 300 هزار تومانی دریافت می کند.

حسین پور خاطرنشان کرد: دانشجویان پیراپزشکی، پرستاری و دیگر رشته های گروه های پزشکی دارای بن کتاب با مبلغ متفاوت تری خواهند داشت و احتمالا مانند نمایشگاه بین المللی تهران اعمال خواهیم کرد تا همگرایی بین دو نمایشگاه ایجاد شود. همچنین بانک عامل این نمایشگاه بانک شهر معرفی شده است که در خود نمایشگاه مستقر است.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر نظارت بر روند یارانه ها گفت، پرداخت یارانه منجر به برخی تخلفات می شود که کمیته ای متشکل از ناشران و کارشناسان اداره کل ارشاد و معاونت فرهنگی نظارت کامل بر آن اعمال خواهد شد تا به مصرف کننده واقعی یعنی ناشران و دانشجویان برسد.

به گفته وی، طبق شاخص های نمایشگاه بین المللی تهران در این نمایشگاه نیز از ناشران و غرفه های برتر شناسایی و تجلیل به عمل می آید. همچنین تعدادی از نمایندگی های کتاب های خارجی حوزه پزشکی شرکت خواهند داشت که توسط کمیته بررسی خواهند شد تا آخرین کتاب های این حوزه به نمایش گذاشته شود و سپس در نمایشگاه عرضه می شود.