twitter
telegram
instagram
Tamasha
aparat
mpharma

اطلاعات نمایشگاه

صنعت داروسازی در دنیا به عنوان سودآورترین صنایع شناخته شده است. به طور میانگین حاشیه سود آن در محدوده ۱۸ درصد برآورد می‌شود. افزایش دائمی سن امید به زندگی به عنوان مهمترین شاخص توسعه یافتگی جوامع در امر سلامت بیانگر توجه روزافزون مردم دنیا به مقوله سلامت و بازار رو به رشد دایمی این کالا است. ایران نیز به اتکای دانشمندان حوزه پزشکی و داروسازی از دیرباز تا امروز در زمره کشورهای دارای توان استراتژیک در بحث دارو، درمان و نظام سلامت بوده است. به عقیده صاحب‌نظران، زنجیره دانش دارو به طور کامل در ایران برقرار شده است و دانش صنعت داروسازی در حدی است که ۹۸ درصد نیاز دارویی کشور از طریق تولیدات داخل تامین می‌‍شود.

در همین راستا، نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران‌فارما) با شعار «صادرات‌محور کردنِ تولیدات داخلی» و در راستای معرفی توانمندی‌های صنعت داروسازی ، هرساله توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  برگزار می‌شود.

گفتنی است داروسازی از جمله صنایع دانش‌بنیان است و در تمامی دنیا تولید مشترک دارو و تبادلات علمی بین مراکز پژوهشی و صنایع دارویی با یکدیگر موجب ارتقای توان تولیدی خواهد شد، بنابراین نمایشگاه «ایران فارما»، جایگاهی برای شکل‌گیری این نوع همکاری‎های متقابل است.

ارتباط با ما

نماینده‌های ما